Aktualności

Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!

14.05.2013 niko3.jpg

"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"


W imieniu Drużyny Szpiku oraz całego naszego zespołu zaproszamy Was na wielką zbiórkę krwi i rejestrację potencjalnych dawców szpiku, która odbędzie się 20 maja 2013 roku w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu.

Data tej akcji jest nieprzypadkowa, dokładnie przed trzema miesiącami swoją walkę o życie zakończył, ale nie przegrał, nasz przyjaciel Nikodem Woźniak – NIKO.
Nikodem był dziewiętnastolatkiem, maturzystą poznańskiego Liceum nr 14, przez wiele miesięcy zmagał się z chorobą, przeszedł chemioterapie, przeszczep szpiku kostnego. Wszyscy byli pewni, że Niko pokonał chorobę. Okazało się jednak, że to nie był koniec zmagań z chorobą. Parę tygodni po przeszczepie Nikodem znów trafił do szpitala z powikłaniami po przeszczepie i choć długo i dzielnie z nimi walczył, to intensywne leczenie nie przynosiło pożądanych efektów. 
Dzięki otwartości chłopaka i jego bliskich mogliśmy towarzyszyć Im w ostatnich tygodniach walki o życie. Każdy dzień przynosił małe zwycięstwa i trudne chwile, ale nie było w nich zwątpienia, tylko wiara i wielka chęć do życia. Były plany, wyzwania i w końcu apele o pomoc i o krew. Poznaniacy jak zawsze mieli otwarte serca, kilkaset osób czekało godzinami w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa, by ofiarować Nikodemowi szansę na wygraną. Uczniowie poznańskich liceów z pełną otwartością i odpowiedzialnością, najpiękniej jak umieli, wchodzili w dorosłość, dzieląc się sobą i swoim życiem, czyli tym, co mają najcenniejsze.

 

[* więcej przeczytacie na stronach Druzyny Szpiku]

 


Partnerzy