Aktualności

"Kolej dla Ciebie" - III edycja

04.07.2019 kolej dla ciebie.jpg

Pomaganie wchodzi w krew, czyli III edycja akcji „Kolej na Ciebie – uratuj życie!”

Nieprzerwanie od 2017 r. Fundacja Grupy PKP, wspólnie ze spółkami z Grupy PKP, PKP Polskimi Liniami Kolejowymi S.A., Narodowym Centrum Krwi, Niezależnym Zrzeszeniem Studentów, Spółką Polonus i Kolejarską Służbą Krwi promują zwiększenie świadomości w zakresie ochrony zdrowia i dobrych wzorców postaw społecznych.
 
Tegoroczna edycja akcji „Kolej na Ciebie – uratuj życie!” odbędzie się 23 lipca 2019 roku jednocześnie na 12 dużych dworcach kolejowych w Polsce. Honorowych dawców krwi serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu. Mobilne punkty pobierania krwi przyjadą na Dworzec Centralny w Warszawie, do Bydgoszczy, Częstochowy, Gdańska, Gdyni, Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Tarnowa i Wrocławia. Na miejscu będą oczekiwać wolontariusze, którzy zachęcą do udziału w inicjatywie. Osoby, które oddadzą krew otrzymają upominki oraz słodkości przygotowane na tę okazję.
 
Podczas ubiegłorocznej kampanii „Kolej na Ciebie – uratuj życie” zarejestrowało się ponad 300 osób, a ponad 200 oddało krew. W sumie zebrano niemal 93 litry krwi.
 
W Poznaniu zapraszamy na akcję przy Dworcu Letnim PKP ul.Dworcowa od 9 do 14.30!
 
Łączy nas krew, która ratuje życie!
 

 

Źródło: Fundacja Grupy PKP

Partnerzy