Aktualności

„Kolej na Ciebie – uratuj życie” – II edycja akcji

28.06.2018 kolej small.jpg

Już dzisiaj startuje wyjątkowe przedsięwzięcie pod nazwą „Kolej na Ciebie – uratuj życie!”.

 
Możesz pomóc, oddając swoją krew innym ludziom! Tak, jak w zeszłym roku, w dziesięciu wybranych miastach w Polsce staną krwiobusy, a dokładnie w Bydgoszczy, Częstochowie, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Krakowie, Lubline, Tarnowie i Wrocławiu. Krwiobusy będą czekać na chętne osoby aż do września.
 
Kto może oddać krew?
Taka osoba powinna mieścić się wiekowo między 18 a 65 rokiem życia. Na oddanie krwi należy przyjść wypoczętym i zdrowym, czyli nie mieć objawów przeziębienia i nie brać aktualnie żadnych leków (zasada ta nie dotyczy środków na nadciśnienie i antykoncepcyjnych).  Najlepiej zjeść lekki posiłek, wypić około 2 litrów płynów (ważne, żeby zrobić to w ciągu 24 godzin przed pobraniem). Wskazane jest także ograniczenie palenia papierosów i nie picie alkoholu, dotyczy to również dnia poprzedzającego oddanie krwi.
 
Tegoroczne przedsięwzięcie promujące honorowe krwiodawstwo wspierają spółki Grupy PKP, Fundacja Grupy PKP, a także Narodowe Centrum Krwi, Niezależne Zrzeszenie Studentów, PKS Polonus i Krajowa Rada Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Akcja objęta jest patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Ministerstwa Zdrowia. Czekamy na Was!
Informacje na stronie PKP SA
 
 

 


Partnerzy