Aktualności

Woodstock 2014 - Przystanek Krew

06.08.2014 woodst.jpg

W dniach od 31 lipca do 02 sierpnia 2014 w Kostrzynie nad Odrą odbył się 20-sty Festiwal muzyczny PRZYSTANEK WOODSTOCK. Organizatorem Festiwalu była Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym letnim koncertem WOŚP dziękuje wszystkim wolontariuszom i ludziom wspierającym jej działania za zaangażowanie i pracę, które umożliwiają zebranie funduszy na zakup sprzętu dla oddziałów medycznych szpitali w całej Polsce. (www.wosp.org.pl)

Przy okazji tej wspaniałej i różnorodnej pod względem przekazu kulturowego imprezy Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Poznania oraz Zielonej Góry przeprowadziły akcje pobory krwi, które jak co roku przyjęte zostały z ogromnym entuzjazmem przez licznie przybyłą na Festiwal młodzież. RCKiK z Poznania w ramach akcji zapewniło 14 stanowisk do poboru krwi, które znajdowały się w 2 ambulansach do poboru krwi oraz specjalnie przygotowanym namiocie eventowym.

Dzięki fantastycznej młodzieży oraz ciężko pracującej ekipie pracowników RCKiK w Poznaniu i wolontariuszom, zarejestrowano 890 dawców, a także 51 potencjalnych dawców szpiku, w konsekwencji czego udało się pozyskać 657 jednostek krwi. 

Podsumowując akcja poboru krwi na PRZYSTANKU WOODSTOCK zakończyła się ogromnym sukcesem za co wszystkim dawcom, którzy przyczynili się do ratowania życia w tym trudnym dla krwiolecznictwa wakacyjnym okresie, bardzo serdecznie dziękujemy!!!

Również dziękujemy Zarządowi Młyna Julia za życzliwość, pomoc i wsparcie techniczne!

 

Galeria zdjęć z 20-go Festiwalu muzycznego PRZYSTANEK WOODSTOCK 2014.


Partnerzy