Aktualności

Akcja HDK PCK Błękitna Kropelka

13.02.2013 logo3.JPG

                 W sobotę 9 lutego w Domu osiedlowym w Biedrusku odbyła się akcja poboru krwi ,,Jeśli serce Ci krwawi – podziel się... ''.  Pierwsza - i z pewnością nie ostatnia - akcja nowo powstałego klubu HDK PCK Błękitna Kropelka przy Urzędzie Gminy w Suchym Lesie odniosła sukces.

                Zawsze kiedy powstaje nowy klub - nowa organizacja nosząca pomoc innym - istnieje ryzyko, że nie spotka się to z zainteresowaniem innych. W tym przypadku było jednak zupełnie inaczej. Już przed godz.10  kilkanaście osób czekało w kolejce do rejestracji. Widok ten był niezwykle przemiły, a z godziny na godzinę osób przybywało.

                Łącznie by oddać krew zdeklarowało się 41 osób, z tego 36 z wynikiem pozytywnym. Zebraliśmy 16,2l.  Część krwi pobierana była z przeznaczeniem dla Bartusia Górskiego, synka naszego kolegi, co jeszcze bardziej nadało radości i spełnienia z tej akcji.

                Warto również zauważyć ze aż 9 osób zdecydowało się na przystąpienie do Centralnego Rejestru Niespokrewnionych Dawców Szpiku - gratulujemy postawy.

                Kolejna akcja organizowana przez Błękitna Kropelkę  odbędzie się 25.05.2013r. w Szkole podstawowej im. 7 Pułku Strzelców Konnych w Biedrusku w godzinach 10-15. Zapraszamy wszystkich chętnych, którym idea ratowania życia innych osób nie jest obca

                W  imieniu klubu serdeczne podziękowania  sponsorom i przyjaciołom za pomoc w organizacji akcji; ekipie RCKiK za fachową i rzetelną obsługę, pani Grażynie Gronowskiej za wsparcie w przygotowaniu akcji, panu Mirosławowi Stencel za udostępnienie lokalu, no i Wam kochani, za każda oddana kropelkę krwi.

                Szczególne podziękowania kierujemy do naszych sponsorów, dzięki którym każda osoba oddająca krew mogła liczyć na mały upominek: Bridgestone Poznań, Medicover Poznań oraz do  Urzędu Gminy w Suchym Lesie.

 

Paweł Kolosza

Klub HDK PCK Błękitna Kropelka


Galeria zdjęć

Partnerzy