• Uwaga! Obowiązek noszenia maseczek przedłużony do 31.10 > w RCKiK, Oddziałach Terenowych oraz w trakcie akcji wyjazdowych!
  • Pamiętaj o odwołaniu terminu wizyty, jeżeli nie możesz przyjść - bardzo dziękujemy za współpracę!
  • W dniu zgłoszenia do oddania krwi/płytek/osocza wypij min.1-1,5l płynów i zjedz niskotłuszczowy posiłek!
  • OT Leszno! Krwiodawcy nie pobierają biletu parkingowego w dniu oddania krwi!
  • Uwaga! Przypominamy, że SYSTEM REZERWACJI wizyty dostępny jest z wyprzedzeniem 7 dniowym!

Aktualności

Gotowi oddać krew!

11.03.2022

Krew jest najcenniejszym darem, jaki może podarować człowiek. Nie można jej kupić ani wyprodukować, a świadomość, że możemy uratować komuś życie jest wartością nadrzędną. 

Dlatego, z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy, powstaje baza osób gotowych oddać krew.
 
Mając na względzie wyjątkowe okoliczności, jak również szczególne zaangażowanie Polaków  i chęci do oddania krwi dla Obywateli Ukrainy, opracowany został formularz, w ramach którego możliwe jest zgłoszenie gotowości do oddania krwi, jako pomoc dla naszych sąsiadów.
 
Honorowi Dawcy Krwi w Polsce są ofiarni, aktywni i zawsze odpowiadają na potrzeby osób wymagających leczenia krwią a honorowe krwiodawstwo to misja i odpowiedzialność za zdrowie i życie drugiego człowieka. 
 
Dzięki szczególnej aktywności Krwiodawców, świadomości w zakresie dzielenia się krwią, wzrastającej edukacji i, co bardzo ważne, współpracy z publiczną służbą krwi, stany magazynowe krwi i jej składników w Polsce na chwilę obecną są wystarczające. 
 
Formularz posłuży do skierowania komunikacji bezpośrednio do osób, które zgłoszą chęć oddania krwi, dzięki czemu możliwe będzie racjonalne zarządzanie jej zasobami.  
  
Link do formularza
 
 Źródło: https://www.gov.pl/web/nck/gotowi-oddac-krew

Partnerzy